• mizar1
    #68
    Nagyszerű.
    Tehát az annihiláció már nálad is azt jelenti, hogy a tömeggel rendelkező részecske rendszere felbomlik, és elektromágneses mező formájában szétterül. Az elektromágneses mező kvantuma a foton. (Tehát nem csak a fényé. Nem figyeltél a suliban!)

    Egy hely meghatározása nem csak mérnöki feladat. A fizikus is megteheti, és te is.
    A Világ valóban nem írható le x,y,z koordinátákkal, csak egy ponthoz viszonyított hely.
    Nem is írtam mást. Mindig kihangsúlyoztam, hogy helymeghatározásról beszélek, (egy hely meghatározásáról) amikor a 3D-ről beszéltem. Mert akkor még balga módon azzal jöttél, hogy több térkoordinátára is szükség lehet egy hely meghatározásánál.
    Azóta gondolom átgondoltad a dolgokat, és beláttad a tévedésedet.

    "Nos, ez volt eddig az egyetlen értékelhető megjegyzésed! "

    A többi is az, csak keveset értettél meg belőle.

    "Az elektromágneses mező egy vektortér, aminek van impulzusa, energiája, és tömege, de nincs részecskéje."

    -A fotont annak nevezik.

    Nem kell új anyagdefiníció után nézni. Azért nevezzük a Világot anyagi világnak, mert anyagból van. Az anyagnak természetesen sok megjelenési formája van.

    A gravitációt valóban mérni lehet. Mégpedig az ereje által.
    Ugye annyira balga nem vagy, hogy ezt tagadod?
    Még mindig adós vagy azokkal az egyenletekkel, amelyek megadják a Hold-Föld által okozott "térgörbületek" okozta ár-apály jelenséget.
    Elég, ha a hivatkozást megadod, amely kifejezetten ezzel foglalkozik.
    Tényleg kíváncsi vagyok, hogy egy görbe tér, amely ráadásul nem is anyagi, hanem valamilyen geometria, hogyan kelti az óceánok ár-apály hullámait!

    Einstein nem azt írta, hogy a tér görbül, hanem azt, hogy a Téridőnek van görbülete, amelyet a tömeg befolyásol.

    Basszus, te még mindig nagyon keveset értesz abból, amiket írtam.







    Utoljára szerkesztette: mizar1, 2014.12.07. 16:14:19