• mizar1
    #63
    Nekem teljesen mindegy, hogy mennyi butaságot hordasz össze, és az sem érdekel, hogy nem értesz alapvető dolgokat. Ez az én életemen nem változtat.

    A szférikus helymeghatározást te hoztad föl arra, hogy a gömb felszínén csak ilyen koordinátái lehetnek egy pontnak, és állítottad, hogy Descartes rendszerbeli koordinátái nem lehetnek. Persze most már látod, hogy mekkora baromságot írtál, de még mentegeted, hogy nem pontos, meg hasonló.
    A Föld felszínén nyilván gömbháromszögtant használunk a helymeghatározásra, de attól még annak a pontnak éppúgy három téradat felel meg, amely descartes-ba átszámolható, vagyis nem azt jelenti, hogy nem tudunk egy helyet Descartes koordinátákkal egyértelműen meghatározni!
    Az, hogy te erről még nem hallottál, a te bajod.
    Ha erről többet akarsz megtudni, akkor vegyél elő egy felsőgeodézia tankönyvet -bár elég egy alsógeodéziai is, esetleg Mariktól a "Csillagászat". Ha ez sok lenne, Kulin is elmagyarázza neked "a távcső világában" -ha érdekel a csillagászat. Sokat tanulhatsz ezekből.
    Mindez tehát arra volt példa, hogy az anyagi Világot három dimenziósnak nevezzük a helymeghatározó rendszerünkről.
    De elég korán elvesztetted a fonalat, illetve azt hihetted, hogy összezavarsz.
    Ha annyit tudnék a dolgokról mint te, biztosan össze is zavartál volna.

    De látom továbbra is el vagy telve a hülyeségeddel.
    Akkor keress valami tárgyat, és bizonyítsd be, hogy három téradatnál több kell nem csak neked, hanem bárkinek ahhoz, hogy egy pontot meghatározzon benne vagy rajta.
    Basszus, ha bebizonyítod, biz' Isten minden követ megmozgatok, hogy legyen matematikai Nobel, és hogy te azt megkapd.

    Mivel továbbra is játszod az eszed, írd le nekem ide, mi történik az anyaggal annihilációkor. Nézzük a dolog lényegét.
    Én nem szégyellek tanulni egy tizenévestől.

    Egyébként szerencsés lehetsz, ha nem érzed, hogy a gravitáció erő.
    Biztosan lebegve úszol a légben ha suliba mégy.
    Sajnos az én talpamat nyomja a talaj.

    Ja, és keress egy üres helyet a Világmindenségben. :-)
    Én bárhová nézek, mindenütt anyagi dolgokat látok. Neked nem lesz olyan könnyű dolgod mint nekem, olyannyira, hogy ha tudsz ilyet mutatni, azért is jár egy Nobel.
    Mivel a műszerek is mindenhol anyagi dolgokat érzékelnek, még a legsötétebb űrből is.
    Persze a te fantáziád mindenre képes, azt már látom. :-)


    Utoljára szerkesztette: mizar1, 2014.12.04. 13:19:27