• Garou
    #45
    Ugyanezt tapasztalom (kisse kevesbe sulyosan) a nemeteknel. Tobbet tudok az irodalmi alkotasaikrol, mint ok, a sajat tortenelmuket sokuk egyszeruen nem tudja minimalis szinten sem (ez minositetten sulyos eset nalam), altalanos muveltseguk a beka segge alatt. Tendenciozusan Csehszlovakiaznak meg Jugoszlaviaznak. Nem erdekli oket, hogy mi zajlik a vilagban, nincsenek tisztaban a foldrajzi alapismeretekkel, stb. Ezert aztan nyitottabbak a tv-s agymosasra. Tisztelet a keves kivetelnek!

    Nagyon halas vagyok, hogy Magyarorszagon kaptam az oktatast. Nem mindenki ertekeli a tudast, amit ott kaphat (a rendszer hibai ellenere), de ettol meg nagyszeru volt, hogy beseggeltem anno a szukseges tananyagot. Jobb olvasottnak, es informaltnak lenni, mint nem. Az ember kesobb tudatosabb dontest hozhat az elet sok teruleten. A hazi munkak elvegzeset megtanitotta faterom, a sulinak nem ez a dolga. A rendszer nem tokeletes, de ezerszer a magyar oktatas, mint az amcsi, ahol pl matek erettsegin a koordinata rendszerben kellett pontokat elhelyezni, amiket osszekotve egy rajzot kaptunk (konkret eset). Na, az a butitott oktatas nevel biorobotokat. Akit meg nem erdekel a tanulas, tudom sajnalni, tul fogja elni azt a par orat naponta, addig is meleg van, aztan mehet haza.