• dyra
    #29
    Ahogy látom a trendeket, nekem egy olyasmi jön le, hogy a gépeken nem lesz adat. Minden a felhőben történik legyen az most saját vagy valami külső szolgáltató által üzemeltetett. Ugyanez igaz a kliens programokra is. A desktop gépek vállalati környezetben lassan tényleg csak "ablakok" lesznek. Ilyen formán meglehetősen drága az operációs rendszernek a megvétele. Nem feltétlen egyébként az olcsóság itt a lényeg, inkább az átláthatóság. PL nekem ha ms Licensz kérdésem van fel kell hívnom a tanácsadónkat mert egyszerűen nem látom át. Nagy cégénél vagy önkormányzatoknál már már komoly kihívás mi mennyibe és hogyan kerül. Valóban én is nagyon szeretem az MS officet, hatékonyan és gyorsan lehet vele dolgozni. És az operációs rendszerük is rendben van, kivétel a Windows 8 mert az valami borzalom. Nem állítom, hogy a Linux jobb. Csak érzésem szerint az átláthatósága miatt, illetve, hogy akár egy saját fejlesztői csapattal is támogatható továbbá figyelembe véve a feltételezhető közelgő változásokat hosszabb távon gazdaságosabb lesz - lenne.