• Macropus Rufus
    "hogy mennyire jól használható és sokrétű op. rendszer lett. "
    sajnos a céges laptopomon win7 van. Igazából az is gondot okozz neki, hogy rendesen kezelje a kiterjesztett képernyőt. Értem az alatt, hogy ha a 2. desktopra teszek alkalmazást, majd azt teljes képernyőre rakom, akkor az alkalmazás automatikusan vissza kerül az 1. desktopra és ott lesz teljes képernyőn. Csak akkor marad a 2. desktopon, ha manuálisan megadom az ablak méretét. Azért ez kicsit gázos. Linux alatt ilyen nincs, sőt a kiterjesztet dekstopom két különböző háttérel is fel tudom vértezni úgy, ua. a gép még is egy bazinagy képernyőnek kezeli, még a képernyő védő is vándorol rajta (mondjuk eléggé látványos). De vissza térve az alaphoz: kb. egy éve állt át a teljes cég a win7-re, azóta csak szívok vele. Szóval meg van a winfosozásom alapja. Már írtam a vezetőségnek, hogy engedélyezzék a laptopomon a linux használatát, ui. nincs semmi ami indokolná a windows jelenlétét a gépemen (kivéve az active directory, de ezt meg leszarom).

Jelenleg a világon több nagyságrenddel több ember használja a linux valamely distroját mind a windows-t A windows egyedül a desktop rendszeren vezet még.