• wraithLord
    #29
    "A végeredmény a következő lett,a GMO -s kukoricával etetett patkányok 60% -a rákban pusztult el..."
    Lehetséges, de melyik génmódosított kukoricával?
    Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy nincs olyan, "a GMO kukorica", olyan van, hogy "egy génmódosított kukoricafaj".
    Nincs a kukorica-génsebészethez egy csináld magad barkácskönyv, hogy balról a huszonötödik adenint kell kicserélni timinre, és kész "a GMO kukorica".
    A kukorica nukleáris genomja 2,5 Gigabázis hosszú, plusz még ott van a mitokondriális DNS is, ami nem tudom, a kukoricánál milyen hosszú, de max. 1 Megabázis. Szóval van mit legózni benne, plusz még ott van az idegen DNS is - ha eukarióta donorról beszélünk, akkor hasonló méretben.

    Másrészt nem feltétlenül lesz benne az esetlegesen termelt méreg a termésben, attól függ, hogy a növény melyik szövetében (lehetséges, hogy mindegyikben) fejeződik ki a módosított DNS-szakasz.

    "A tisztánlátás miatt ! A GMO -s növény maga termeli meg azt a mérget..."
    Gondolom, ezt nekem céloztad, de ha jól látom, én is azt írtam. A nyalóka viszont nem tud mérget termelni, ezért bele kell rakni. Itt sántított a hasonlatom. Elnézést.