• mcganyol
    #62
    asgh: Te valami utópisztikus világban élsz, ha szerinted a társdalmi ellenállás meggátolja a jogalkotókat/végrehajtókat bármiben is. mondok egy triviális példát: parkolási díj. Vagy az öszödi beszéd után a kormányfő távozását követelőknek igen jelentős társadalmi támogatottsága volt. és történt valami? végülis igen, a rendőrök jól pofánvágtak mindenkit amikor kezdtek eldurvulni a dolgok. A társadalmi hozzáállás négy évente nyílvánulhat meg, de amúgy "pofa be!" van.

    Témához visszatérve, a valódi hatalomhoz a kormánynak a pénz fölött kell diszponálni. Teljesen nyílvánvalóan minden területen a felruházott politikai hatalmukkal úgy alakítják a környezetet, hogy a valódi hatalom (a pénz visszaosztásának joga és lehetősége) is hozzájuk kerüljön. Nem biztos, hogy ez nem hatékony és nagyon sokban hasonlít a kínai modellhez [ami gazdaságilag egyébként nagyonis életképes] magyar pozícióhoz/lehetőségekhez hangolva. A malévtól kezdve a nyugdíjpénztárakon át a dohányiparig vég nélkül lehetne sorolni, hogy mit "vett kézbe" az állam, de nincs értelme.

    A közoktatásban már elért [Klebelsberg intézet, valaki?] és a médiában küszöbön álló központi hatalma/szabályozása az államnak morálisan ettől függetlenül minimum aggályos, akármennyire is nemes az eszeme ami a háttérben meghúzódik.
    És ez nem arról szól, hogy a kereskedelmi adók vagy a DunaTV esztétikai színvonala milyen. Itt arról van szó, hogy ahhoz hogy jelentős szereplővé váljál, mindenképpen direkt politikai támogatásra lesz szükséged, függetlenül attól, hogy mennyire eladható az amit csinálsz.

    Végülis pont ez a jobboldali politika lényege, elvenni az emberektől a hatalmat és egy vékony uralkodói réteg [jelen esetben a párt] kezébe adni. Ezt persze nem reklámozzák magukról :) [féreértések elkerülése végett, ez nem feltétlenül jelenti azt hogy az átlag ember rosszabul él! csak azt, hogy tehetségtől/szorgalomtól függetlenül nincs lehetősége valódi hatalom megszerzésére, ha azt az uralkodói réteg nem hagyja "személyesen" jóvá]