Macropus Rufus#2
azért hagy döntse el az egyszerű egyorrú, hogy mivel akarja kiiktatni a még működő agyejtjeit. Ehhez nincs köze a kormánynak. DE ők most úgy vélik, hogy megtehetik. Beleszólnak ismét egy önszabályzó piacba.
De nézzük a következményeit: mivel a reklám ára benne van a reklámozott temrékben ezért szinte biztos lehet benne mindenki, hogy lesz áremelkedés. A tévéket nem fogja nagyon érinteni, a gyártót sem ui. árat fog elmelni.
De akár az is lehet, hogy pl. azt mondják a kereskedelmi tévék (a két nagy), hogy 50%-al csökkentem a reklámok mennyiségét. Egy példa: RTL,TV2 műásorai közt nincs reklám. Mind a két társaság anyacége több zsével bír (összesen biztos) mint az ország gdp-je (belegondolva, hogy Bill Gates-nek a vagyona simán átlépi a mi éves gdp-nket, nem lepődnék meg rajta ha beletalátam volna). A csatorna - csak azért, hogy a kormánnyla kicsesszen - csökkenti a rekálmidőket. Ezálltal sokan nézni fogják a két csatornát, azok meg ontanák magukból a kormányt kritizáló híreket. Mivel a nézetségük a reklám hiány miatt nő, ezért sokkal több ember kapná meg az infót, hogy a kormányunk infantilis.
Ugye a média a 4. hatalmai ág. És ezt most cseszteti a Fidesz.
Eredmény már van: 5-én majd minden tévé el fog sötétűlni (még a HírTV sem fog dolgozni) jelenleg a nyomtatótt sajtóval mennek a tárgyalások. Azért az már nem semmi, hogy a HírTV is bekeményített. (ez az amikor a Fidesz azokba is belerug akikbe nem kellett volna...)
ÉS biztos, hogy még lesz sok minden a média tarsojába amivel szét tudja szivatni a Fideszt. Pl. nem ad le egyetlen egy kormányzati hírt sem. Erre nem lehet kötelezni őt, ráadásúl ha az adójukat kűlföldön helyezik el már a média törvény esetleges módosítása sem hat ki rájuk. Bele fog törtni ebbe a Viktor foga, de nagyon.