• shakwill
    Sajnos nem nyílik meg a link. Próbáltam megérteni az elektromos töltés viselkedését. (Elektrosztatikát elemi szinten tanultam,+ Thomson képlet, meg az ide tartozó számolások, de ezeket már rádióamatőrként tanultam meg a rezgőkör és szűrő számításokhoz. elektrodinamikát nem tanultam-ebből deriválhatod, hogy a deriválást és attól felfelé magamnak kellett kikapisgálnom a várható sikerrel:p) Mindenesetre arra jutottam, hogy a térerősség távolságfüggésében az 1/r^2 tényező a három dimenziós térre vonatkozik, ebből következhet, hogy eltérő számú térdimenzió esetén más kell legyen a terjedés. Mivel komoly szakemberek foglalkoznak a húr, meg brán elméletekkel, amelyek sok dimenziós terekkel dolgoznak gondolom az első dolguk lehetett ennek a matekját kidolgozni. Úgy tudom, ez még nem kiforrott. 11 dimenzióval dolgoznak(M) elmélet, vagy huszonhat dimenzióval (bozonikus)-Ennyire szar ügy kikerülni a nullával osztást és a végtelent amely a ponttöltés esetén "bejön"? Bocs a hülye kérdésekért, de a helyes kérdésfeltevéshez is megfelelő tudás kell szerintem...