• Vol Jin
    #121
    "Egy anyagi rendszer azért tud energiává alakulni, mert minden anyagi rendszer gyakorlatilag egy állóhullám. Az állóhullám belső energiatartalma adja a tehetetlenséget, a tömegtulajdonságot. Ha ez az állóhullám fölbomlik, akkor egy részéből más frekvenciájú állóhullámok (azaz más részecskék) alakulnak ki, a maradék végigrezeg az anyagi téren. De maguk a részecskék bizony helyváltoztatás közben már megmaradnak ebben a formában. Ha ugyanis lebomlanának egy odébb lévő pixelre, akkor az energia jelentősebbik része más irányokban távozna. Bizony, az az alfa részecske repül a térben, és nagyot koppan amikor megérkezik. A fény azonban úgy terjed, amit írod: "pixelről pixelre"."

    Ugye érzed, hogy az anyagról te is hullámként beszélsz, de ötleted sincs arra, hogy mi hullámzik. Az én nézetem viszont magyarázatot ad erre. Azt mondod, hogy a te álláspontod nem mond ellent a megfigyelteknek. Én meg azt mondom, hogy viszont magyarázatot sem ad semmire, mert félúton megállt. Az én nézetem nem áll meg félúton, és magyarázatot is ad arra, ahol a tiéd csak megállapít jelenségeket, és döbbenten csodálkozik, hogy mégis hogy!?