• Vol Jin
    #6
    +1

    Végre valaki jól látja a helyzetet.

    Hányingerem van már attól, amikor ostoba emberek, akik a saját környezetüket sem képesek értelmezni, láncleveles zenbudhista faszságokkal traktálnak arról, hogy az élővilágban a nyuszi meg a róka is milyen ökotudatos. Az a durva, hogy be is jön a várakozásuk, hogy bölcsnek gondolja majd ezért a többi ember. Talán azért, mert egységsugarú ostoba faszokkal van tele a világ.

    Egyszer egy greenpeaces aktivista csoport megállított, hogy beszélgessen velem, a már nem is tudom éppen mi volt nekik fontos dologról. Igazából támogatókat és ezen keresztül pénzt gyűjtöttek. Mondtam nekik, hogy nem kifejezetten én vagyok a célcsoportjuk. Ekkor ajánlották fel, hogy beszélgessünk. Nyilván a tréningen az első pont, amit bemagoltattak velük, hogy sok ember nem tud a kezén összeadni, ezért szájbarágósan kell nekik elmagyarázni a globálaktzális natúrát metafizikailag. Mondtam neki, hogy perpillanat természettudományosan képzettebb és tájékozottabb vagyok náluk. Valamiért az egyik érdeklődö lett, és kíváncsi a véleményemre. Vissza is kérdeztem, hogy nofene, csak nem a két aktivista lányt akarja megfektetni, akik azóta már más járókelőket próbáltak megfejni egy bájos pandamaci fényképével, de lehet, hogy delfinek voltak. AMikor uganaznap egy másik csoportjukba futottam egy másik csomópontban, nekik csak annyit mondtam, ha elkezdünk beszélgetni, a végén oda fogok kilyukadni, hogy megindoklom miért kellene a greenpeaceseket ököllel ájulásig verni, hogy megoldódjon egy súlyos társadalmi probléma.