• torreadorz
    #8
    figyu: pedig igaza van a google-nek. Telepítéskor az alkalmazás kér néhány jogot, amit te a telepítéssel elfogadsz. Ezek után az alkalmazás arra fog számítani hogy tudja használni azokat az erőforrásokat. Ezek után te ezzel a cuccal letilthattad az egyszer már megadott jogosultságokat, innentől kezdve az alkalmazás elszállt a p.csába amikor használni akarta.
    Te meg jól beírtad az értékeléshez hogy ez szar, 1 pont... Szóval az alkalmazás szinten kezelhetetlen hogy te futásidőben állítgatod az engedélyeket...
    Egyébként az már a te sarad ha felraktál egy elemlámpa alkalmazást ami még a telefonkönyvhöz és hozzáférést kért...

    Másfelől viszont a google nyakik benne van ebben. Ugyanis nekem van egy alkalmazásom ami csak internet elérést kér!, cserébe van benne google analytics lib. Majd egy felhasználóm írt nekem levelet hogy az app ops mindenféle egyéb használatot jelez ki, pl. location, post notification stb amit nem értettem hisz az alkalmazásom semmiféle ilyet nem használ direktben, sőt ezekhez engedélyt sem kér.

    Aztán kiderült hogy a google analyitics modul úgy fér ezekhez hozzá, hogy nem is kell ehhez engedély az alkalmazásomnak. Wtf... Írtam is a srácnak hogy irjon a google-nek hogy hogy van az hogy egy alkalmazásban lévő analytics modul hozzáfér olyan dolgokhoz amikhez az alkalmazásnak nincs is engedélye...

    És erősen gyanitom hogy még az admob is képes erre hogy célzott reklámokat kapj...