• asgh
    #16
    Profi, munkacélú dolgoknál eleve ellátandó funkciókban gondolkodnak, azaz a hardvert, os-t és az alkalmazásokat az elvégzendő munkához választják és nem ahhoz, hogy a felhasználók mit szoktak meg.
    Egyéni és párfős kiscég szinten persze fontos lehet, hogy mely szoftvereket tudja az ember készség szinten kezelni, de egy nagyobb cégnél eleve felvételi követelmény az általuk használt os és szoftver ismerete. Ha pedig a cég különböző okok miatt átáll egy másik szoftverre, akkor a fejlesztésbe bele tartozik a munkaerő átképzése is.
    Így simán előfordul, hogy ahelyett, hogy minden alkalmazottnak beszereznék a nagy, drága és mindent tudó szoftvercsomagot, a saját részterületét tökéletesen ellátó olcsóbb alternatívákat választják.