• SupraMKIII
    #5
    Persze, lehet hivatkozni az alternatívákra, csak éppen a skype már egy fogalom lett, és tényleg a piac túlnyomó részét kiteszi.

    Éppen ezért a felvásárlást ebben a formában én felháborítónak találom: Lehetett volna kötelezni a skype név elhagyására (bár nyilvánvalóan a nevet vette meg az ms, meg a piacot), vagy lehetett volna kötelezni a platformhoz való külső csatlakozás megtartására.

    Szóval a választás csak egy illúzió. Utálom a skypot, mert semmi különöset nem tud, kényelmetlen és ronda. Váltanék, de mire? A multi-protokoll kliensek mind döcögősek, ráadásul az MS ugye bezárta a skype-ot, tehát azt már egyik sem tudja (nem is tudták soha önállóan).

    A motorola felvásárlása azért nem zavar, mert az csak jelképes piaci részesedéssel rendelkezett. Mondjuk engem a Nokia felvásárlása sem zavar, csak az, hogy abból mindent megvettek, aminek volt piaci értéke volt, a maradék (is) életképtelen, csak azt már senki nem fogja eltartani -> nem tudom, mi más lehetne belőle, mint troll cég.