• kvp
    #11
    "Kérlek... csináld utánam egy tablettel"

    Nem all szandekomban, viszont nem is ez a lenyeg. Az elso amit irtam az, hogy az eink-es kijelzok egyetlen tenyleges elonye a hosszu aksi elettartam. A napon olvashatosag es a kontraszt nem akkora elony, hogy egy hasonlo felbontasu jo minosegu lcd ne tudna. Kontrasztban az oled meg veri is.

    Viszont ugyanaz a baja az eink olvasoknak mint a dedikalt fenykepezogepeknek. Jol jon, csak ritkan hasznaljuk es altalaban nem tartjuk magunknal allandoan. Ellenben egy telefon vagy tablet amit naponta tobbszor hasznal az ember es allandoan nalla van, sokkal hasznosabb, mivel tobb funkciot integral, bar nem feltetlen jobb minosegben. Egy tableten nem csak ebook-okat lehet olvasni hanem weboldalakat is, vagy elozetes letoltes nelkul a netrol barmit. (ma mar a keskenysavu mobilnet eleg olcso) Hasonlo jovot josolok nekik mint a diskman-nek, a walkman-nek es elodjuknek az elemes hordozhato lemezjatszonak. Hasznos, de tulhaladta oket a kor. Szerintem az oled-es tablet-ek elterjedesevel eleg hosszu ideig fogjak birni a tablet-ek ahhoz, hogy ne erje meg dedikalt konyvolvasot hordani magunknal amivel meg jegyzetelni, email-ezni, a web-et olvasni vagy forumra post-olni sem lehet.