• asysoft
    #22
    Én anno AMD párti voltam, de idén nyáron (miután kidöglött a Phenom 2 alól az alaplap) életemben először Intel proceszoros gépet vettem (nem csak a teljesítmény, hanem fogyasztás miatt is). Félelmetes, mennyire lelépte az Intel IPC-ben, fordult a kocka a P4-Athlon 64 éra óta, ez a Bulldozer-vonal eléggé félresikerült. APU terén jobb a helyzet, és új konzolok miatt talán PC-n is meghonosodnak az AMD által propagált fejlesztési megoldások.

    sanyicks:
    " Az atom pedig szépen elterjedt, jobban mint a minden tekintetben jobb, hasonló kategóriájú AMD-k..."
    Csak azt felejted el, hogy mire megjelentek ezek az AMD-k, az egész netbook business összeomlott.
    "jó ár/teljesítmény arány és az intel? "
    Néhány éve veled együtt nevettem volna, de csúcskategóriás AMD-k nem nagyon érik meg az árukat, kivéve, ha jól párhuzamosított szoftvert futtatsz.

    enyac (#10):
    CPUBenchmark.net - mint minden szintetikus benchmark - elég egyoldalú, és nem szabad messzemenő következtetéseket levonni ez alapján. Itt pl integer magok számával közel lineárisan skálázódik a sebesség (ne feledd, két Bulldozer mag osztozik az FPU-n), gyakorlatban meg kevés alkalmazás skálázódik ilyen jól. Kicsit árnyaltabb a kép pl itt (i5-3470 még olcsóbb is pár ezressel, mint az FX).