• galocza
    #46
    részben hiszem, részben nem. én - mint oly sokan - a papírkönyvet megveszem, az elektronikusat ellopom. ha amazonék azt hiszsik, hogy egy puhakötéses papírkönyv árát megkapják tőlem egy párszáz kbos letöltésért, tévednek.
    megoldás lenne valami olyasmi, amire a cikk is utalt: alacsony díjú kölcsönzéses rendszer.
    ha elektronikus formátumú dologért fizetek, azt használni akarom, nem birtokolni. ha egy könyvet birtokolni akarok, megveszem papíron, ha csak elolvasni, kikölcsönözném, vagy ha erre nem adnak módot, ellopom.
    vagy amit régebben javasoltam, papírkönyv mellé csekély pluszpénzért elektronikus forma. ha 10gbp a papírkönyv amazonon, uennyi az elektronikus, leshetik h megvegyem mindkettőt. de ha adnák a kettőt 11ért, valószínűleg beneveznék. hogy kevés az a plusz egy font? több mint amit különben kapnának...

    az meg, hogy mennyit töltenek le, magamból kiindulva semmit nem számít. néha keresek valamit, elkavarodom vmi jóféle helyre, aztán: na akkor ezt is, azt is, amazt is... a vége, hogy letöltök egy tucatot, elolvasok kettőt. ebből a kettőből pedig átlagban az egyiket meg vagy már megvettem papíron, vagy olvasás után megveszem, a másik meg ingyen sem kéne...