• Vol Jin
    #79
    ???

    Ez nekem zavaros. Azt értem, hogy utálod a zsidókat, de a világkereskedelem miért úri huncutkodás? Csak Kínában gyártották a telefonod, ezért csak el kell jutnia a pénzednek Kínába valahogy, mert gondolom ők sem szerelemből gyártották le neked. AMiben egyett tudok veled érteni, az a határidős piacok nemzetközi tiltása. Elvileg ezeknek az volt a feladata, hogy csökkentse a résztvevők árfolyamkockázatát, úgy, hogy a majdani vevők és a majdani eladók előre fixálni tudják az áraikat, a valóság meg odáig fajult, hogy a valódi vevőkön és valódi eladókon kívül beszállt a játékba az egész világ és úgy kötnek üzleteket, hogy se az elején, se a végén közük sincs mondjuk a búzához, de az árakat befolyásolják. Csakhogy ezek nem a bankok, hanem a brókerek, meg nyugdíjalapok, akik tőzsdecápázgatnak. Az egy dolog, hogy összességében nagy részük bukik rajta, engem csak az érdekel, hogy befolyásolják a piaci árat, és nonszensz, hogy egyetlen búzaszemet virtuálisan 10-20 ezerszer adnak el addig, amíg a paraszt elveti, és a molnár leőrli. Ebben egyetértek beled, hogy ezt tiltani kellene.