• fszrtkvltzttni
    #42
    Itt azt írod, hogy a zöld termék az kevesebb energiát követel. Szóval el kellene dönteni, hogy a zöld termék az kevesebb, vagy 2x annyi energiát igényel, esetleg nincsenek ilyen jellegű összefüggések. (Véleményem szerint utóbbi.)

    Viszont az önmagadnak ellentmondás itt nem áll meg:
    "Ha zöldek leszünk akkor sem lesz, mert a zöld termékek előállítása lehet, hogy kevesebb energiát követel, de ez azt is jelenti, hogy kevesebb embernek ad munkát, akik viszont fizetőképes keresletet jelenthetnének."
    vs.
    "Ha az energia viszonylag drága, akkor nem éri meg a termék fizikai tulajdonságán, minőségén javítani. Ha az emberi erőforrás ehhez képest olcsó, akkor jön a marketing, meg minden, amit emberrel meg lehet csinálni. Aki az olcsó emberi erőforrás helyett a drága energiát/anyagot használja az hátrányba kerül."

    És mielőtt mg azt mondanád, mert tudom, hogy azt fogod mondani, hogy kiragadok mondatokat, és nem értem amit írsz: Nem, tényleg nem értem, mert összefüggéstelen kuszaság, olyan "mondok valamit, de még én sem tudom pontosan, hogy mit".