• caius marius
    #22
    Szerintem ez nem csak a szabad enrgián múlik. Röpke 50-60 év alatt bele lett "nevelve" az emberekbe, hogy nem kell vigyázni semmire. Mehet a víz, a villany, a gáz, nyugodtan ki lehet dobni a papírt, a fémet mert nem számít, majd veszünk újat. Így volt ez mindenhol, ahol valami plusz keletkezett. Európában és Észak-Amerikában lehet ezt a leginkább tetten érni. Rá kellene vezetni az embert, hogy ez a helyzet nem magától értetődő. Dolgoztam a napokban ázsiai embereknek feltünt, hogy a villannyal és a gázzal kifejezetten takarékoskodnak. Ez azért volt meglepő, mert egyébként nem gyengén "vastagok" voltak. Úgy gondolom a neveltetésünk hibádzik egy kicsit ezen a téren. Rengeteg energiát megtakaríthatnánk, ha egy icipicit odafigyelnénk a fogyasztásunkra. Gondolj csak bele a felesleges csomagolásokra. Veszel egy almát, bele teszed egy zacsiba. Veszel mellé egy banánt, persze ezt is külön zacsiba. Ehhez jön még egy pari, egy paradicsom , stb... Mindet külön zacsiba. Nem számít mert nem kell érte fizetni. Na, szerintem ha ezt a fajta pazarlást kiiktatjuk, akkor