• B0nFire
    #57
    Úgy látom, minden ilyen jövőbeli fejlesztőnek megvannak a ludditái, a kerékkötői, akik képesek a világ végezetéig érvelni, hogy ez vagy az az újítás miért nem praktikus, közben a való világ tudomást sem véve az aggályaikról szépen megvalósítja az utópiát.

    Minden fejlődésnek vannak előnyei és hátrányai, továbbá valamilyen módon mindig felrúgják a jól bejáratott társadalmi szokásokat, valaki elveszíti miatta a munkahelyét, cserébe meg új iparágak nőnek ki az új technológiából, így az egyensúly kábé mindig megmarad. A susztereket és a varrónőket nem láttam tüntetni, hogy a kínai könnyűiparág bedarálja őket, pedig a gyakorlatban ez történt. Nem tudnak versenyezni a tömegtermeléssel, ellenben a vásárlók 99%-a megelégszik a kínai minőséggel, ami lehet, hogy nem olyan tartós, mint a kézművesek munkái, ellenben olcsó, és mindig divatosak maradhatunk a segítségével.

    Egyetlen államnak sem érdeke, hogy plusz kiadásokat finanszírozzon a balesetek miatt, amikor azok megelőzhetőek is lennének, és azokat az erőforrásokat másra is lehetne fordítani. A tűzoldók például nagyobb kapacitással olthatnák a tüzeket, ha nem foglalná le az idejük nagy részét az autópályán a halottak autóroncsból történő kivagdalása. A túlzsúfolt traumatológiai és sürgősségi osztályokon is fellélegezhetnének kicsit.

    Annak pedig, aminek eljött az ideje, azt semmiféleképpen nem lehet feltartóztatni. Feltalálták az atombombát is, amikor elért odáig a tudomány, létezik is, és nem szeretnénk, ha be kéne vetni. A MI egyre fejlettebb, miért ne lehetne gyakorlati hasznát is venni, nem mindig csak játékra használni, mint ma a legtöbb interaktív dolgot, lásd Google glass.