• Dodo55
    #2
    Ez nagyon korrekt így eddig. Schengen után (igaz életemben nem jártam még külföldön, de már csak a szabadságérzet miatt) végre ismét valami, ami miatt örülök az EU tagságunknak.

    Főleg, hogy szemét módon (bár az ő szemszögükből érthető, de az internet elveit akkor is súlyosan sérti) elkezdték mostanában a voip szolgáltatásokat tiltani a mobilszolgáltatók. Ha jól értem akkor ezt majd nem tehetik meg többé, illetve vannak egyéb technikai trükkjeik is, amik ugyan nem korlátozó jellegűek (gyorsítótárak lehetnek ha jól sejtem), viszont működésképtelenné tesznek egyes AJAX megoldásokat, remélem ezek is tiltás alá esnek majd. Az ő szemszögükből ugyan ez is indokolt, illetve hálózatvédelmi célokat szolgálhat ami szemben a voip szolgáltatások tiltásával nem egy haszonszerzési cél, de az implementáció hibás (az egyik szolgáltatónál legalábbis biztosan, ahol az említett problémákat én tapasztaltam), jelen formájában pedig így a szolgáltatás teljes értékű internetszolgáltatásként történő használatát ez is akadályozza.