• Cat #3
    Nem csak te gondolod így, a cikkben lévő interjú is rákérdez erre. Én arra lennék kiváncsi, hogy milyen az eloszlása a 20 millió bitcoinnak, mennyi van belőle egy kézben, tudni lehet hogy ki(k) ezek, azaz bedönthető-e az egész azáltal, hogy valakinél ott van akár csak 5%, és hirtelen eladásra kínálja.

    "A Bitcoin gyakorlatilag egy globális virtuális startup, nem pedig egy piramisjáték. Én is bosszankodom azon, hogy nem 2009-ben kerültem a közelébe, csak 2011-ben, mert minél hamarabb fektetett bele az ember, annál nagyobb profitot tehetett zsebre. Mark Zuckerberg is teljesen abszurd módon meggazdagodott valamiből, amiről szintén meg lehet kérdezni, hogy tényleg van-e ekkora értéke, vagy csak szerencséje volt a srácnak. Ez itt is megvan, de ezt nem nevezném piramisjátéknak, mert nem arról van szó, hogy valamiféle piramisjáték-szerű redisztribúció folyna, hanem előáll egy új pénzügyi rendszer, egyfajta startup. Azt is mondhatnám, hogy a Bitcoin egy részvény egy új pénzügyi világrendszerben."