• levente68
    #23
    Legéletszerűbben én úgy próbálnám összehasonlítani a kettőt, hogy azonos kiindulásból azonos végeredményt adó feladattal bíznám meg a kettőt.

    Például egy legalább kb. negyed órás video konvertálásával.

    Kétlem, hogy egy P4 értékelhető eredményt nyújtana egy négymagos mobil CPU melletti összehasonlításban.

    A sebességkülönbséget meg egyszerűen érezni lehet és kell, akkor nem mond ilyet az ember. Látni kell a különbséget egyébként a proci nyers ereje és egy nem hibás program esetén való kihasználhatósága, valamint egy lagolós folyamat között. A lag nem a CPU hibája és gyengeségének eredménye.

    Ezt persze egy fanyalgó nem fogja elismerni, látni...

    Megnézném azt az okoskát, aki eltekintve a két masina méretétől inkább egy P4 (vagy P3, megalol) CPU-val szerelt gépen dolgozna, mint egy mai csúcsmobilon.
    A net elérését nem lenne képes egy P3 rendesen kiszolgálni, de böngészés közben is befonná a haját bárki, de továbbá egy FullHD meg nem jelenítése, meg akár irodai felhasználás során is érezné a büntetést.