• mizar1
    #94
    Nem. A tömeg mint anyagi tulajdonság csak az anyag rendszereinél jelenik meg, mint az anyag következő, harmadik tulajdonsága. Vagyis akkor amikor egy zárt hullámot ír le a mozgása.
    Ekkor saját belső energiatartalma van a rendszernek, megjelenik a tömeg mint tulajdonság ami egyenértékű a rendszer belső energiatartalmával.
    Tehát nem egy részecske ad tömeget.

    A Nagy Bumm nincs elvetve, az összegyűlt tömeges anyag megteszi azt amit a Nagy Bumm-tól levezetnek. Persze a szélsőértékek fölvétele nélkül. Tehát nem volt az összes anyag egy végtelenül kicsi végtelen nagy sűrűségű kiterjedés nélküli pontban. A kozmikus háttérsugárzást és egyenetlenségét másképp is lehet szerintem magyarázni, nem csak mint maradvány sugárzást. Pl. úgy, hogy a "vörös határról" érkező elektromágneses sugárzásból számunkra ennyi marad a tágulási érték miatt. Az anyag ott sem egyenletes eloszlású, ami kézenfekvő is, mert miért lenne? A Világegyetemünk lehet akár százmilliárd fényév sugarú is, ilyen Hubble-érték mellett ugyaneddig látnánk benne, ugyanezt tapasztalnánk.