• kvp
    #5
    Ha nallunk jol mukodik, akkor valoszinuleg mindenhol fog.

    Az automata autok es a kozos autok nem zarjak ki egymast, de nem is jelenti az egyik a masikat. Ha magatol megy egy auto, attol meg nem fognak az emberek taxira atallni, mert egyreszt a sajat auto mindig ott van ahol az ember, masreszt nem piszkolja ossze az elozo utas, harmadreszt olyan extrakat tartalmazhat amilyen az embernek kell. Az automata auto gyakorlatilag lehetove teszi, hogy mindenkinek legyen sajat sofore. En pl. szivesen jarok tomegkozlekedessel (foleg kotottpalyassal), de sokszor jo lenne ha lenne egy automata auto keznel, tehat olyan ami ertem jon ha kell es olcsobb mint egy taxi, de nem kell eleve azzal mennem minden reggel, hogy biztos nallam legyen. A legfontosabb tenyezo itt valoszinuleg az ar lesz, mig ugyancsak fontos a torvenyi szabalyozas. Ha egy ido utan nem engedik be manualis modban az autokat a belvarosokba vagy nem engedik fel oket az autopalyara, akkor az emberek automata autokat fognak venni ha sajat autoval akarnak kozlekedni. Viszont ha egy ilyen rendszer ara lemegy egy atlag navigacios keszulek arara (mar most majdnem ott van), akkor szerintem senkit nem fog zavarni, ha kotelezove teszik. Legfeljebb lesz a terkep mellett karambol gatlo is minden autoban. Persze tudom, hogy nem 100%-os, de mar 50%-os hatasfok mellett is felere csokkennenek a balesetek.