• Kornan
    #42
    Azt persze nem gondoltam, hogy az emberek bármiről szavazhatnának. Ami nem lehetséges, vagy aminek egyértelműen rossz a kimenetele hosszú távon, arról fölösleges szavazást tartani. De például olyan kérdésekben, hogy van x pénz mire költsük, iskolákra vagy építsünk parkokat... Hasonlóan az emberek is könnyen indíthatnának kezdeményezéseket anonim módon egy weboldalon keresztül.
    Igazából nem is a szavazást akartam itt kiemelni, hanem azt, hogy ha kiépítenénk egy komplex informatikai rendszert az országok irányítására, ha úgy tetszik automatizálnánk és korszerűsítenénk az információáramlást az emberek felé, akkor az egészen új lehetőségeket nyitna. Lehetővé tenné, hogy az emberek kisebb erőfeszítéssel bekapcsolódjanak az őket is érintő döntésekbe és aktív szerepet vállaljanak. Idővel akár át is vehetnék közvetlenül az irányítást, jobban megvalósítva azt az optimális helyzetet, hogy valóban a legokosabb és legjobb képességű emberek vezetnék az országot. Továbbá ez az egész nagyban növelné az átláthatóságot, ha látni lehetne például, hogy pontosan , hogyan megy el az adóbevétel az adott körzetben, 2 kattintás és ott a torta-szelet ábra, stb... Jelenlegi rendszer szerintem katasztrofálisan nem átlátható, nincs megbízható mérce egy adott kormány teljesítményére és nem képesség alapján megy az irányítók szelekciója. Arról nem is beszélve, hogy sok területen hamar hamvába szál bármilyen változtatási kezdeményezés.