• asysoft
    #19
    Nézd meg, mire válaszoltam. Azt állította csimmasz fórumtárs, hogy az Android 2 magon is gördülékenyen elfut. Tény, hogy a robotos rendszer nyújtja mind a fejlesztők, mint a felhasználók számára a legnagyobb szabadságot, tény, hogy feature-ök tekintetében általában többet nyújt, mint a többiek, tény, hogy ennek a kezelőfelülete a legrugalmasabban testre szabható, de érzékelhető teljesítmény szempontjából bizony nem ez a helyzet, egyszerűen amiatt, mert fejlesztése során nem ez volt a prioritás. Az, hogy számodra ennek nincs jelentősége, teljesen érthető, de mindannyiunknak más igényei vannak, értelmes emberek vagyunk, mindenki döntsön saját prioritásainak megfelelően. Én pl el tudom fogadni a rendszer bizonyos korlátozásait, ha cserébe olyan dolgokban erős, ami számomra fontos - ilyen pl a gyors, energiatakarékos működés, vagy a folyamatos hibajavítás lehetősége.
    Az, hogy az Android népszerűségét kizárólag a nyitottságának köszönhetné, szerintem nem feltétlenül helyes következtetés. Egyrészt jóval több - és olcsóbb! - androidos eszköz kapható, mint a többi OS-t futtató, és emiatt is nagyobb a valószínűsége annak, hogy aki trendi érintős telefont vesz, az ennél a rendszernél fog kikötni, azaz nem annyira tudatos a választás. Egyik - természetesen hölgy:) - másodunokatestvérem pl nagyot nézett, mikor megtudta tőlem, hogy a több mint fél éve birtokolt Xperia Mini Projára tud hívásblokkolót letölteni, illetve, hogy egyáltalán lehet alkalmazásokat telepíteni rá. És nem ő az egyetlen ilyen a környezetemben... Aztán még ott van az ironikus módon rendszer egyik hátrányából - nagy teljesítményigény - előnyt kovácsoló számháború lehetőségének kihasználása, hisz a több ugye mindig csak jobb lehet:) Bár végül is, ez betudható a rugalmas HW támogatásnak.