• Kornan
    #38
    Tartósság növelése + magas fokú automatizálás = Töredék munkahely a termelési szektorban. Olcsó munkaerő jelentősége is csökkenne,talán vissza is jönnének lassan a termelő vállalatok Ázsiából.

    Lehet, hogy újra kéne gondolni a gazdasági és társadalmi rendszert. Vegyünk egy mostani nyugati életszínvonalat alapul(havi bevételből elérhető termékek és szolgáltatások összessége). Ha már az automatizálás kellően magas lesz, akkor a szolgáltatási szektor is működne sokkal kevesebb emberrel. Szerintem el fogunk érni egy olyan állapotot, amikor már a fogyasztott termékek és szolgáltatások megteremtése nem képes foglalkoztatni mindenkit. És ez ollószerűen növekedni fog, mivel lehet csökken az életszínvonal, ha kezdenek fogyni a gazdaságosan kitermelhető nyersanyagok. Illetve sok helyen már most elértük, köszönhetően annak, hogy az ázsiaiak elszívták a munkahelyeket, de globálisan is el fogjuk. Ennek sok lehetséges kimenetele lehet, de szerintem a legjobb az lenne, ha törekednénk erre és cserébe csökkentenénk az emberek munkaidejét vagy az állami szektor valahogy olyan projektekben teremtene munkahelyeket, amelyeken a magánszektor nincs jelen vagy rosszul teljesít. Pl: Orvosi kutatások, bolygókutatás, újrahasznosítás, stratégiai ágazatok... Én valahogy nem látom hatékonynak ami most van. Sokkal több potenciál van a társadalomban, sokkal többet is el tudnánk érni, de pl itthon is kevés a pénz, így nem nagyon dolgoznak olyan dolgokon, amiken kellene... Nemzetközi összefogással, versengés helyett kooperációval, magas szintű informatikailag támogatott szervezéssel és önellenőrzéssel egész komoly világot építhetnénk. Szerintem.