• Shiwo
    #16
    azért én látok előnyt is a smartwatch-ban.. egyrészt nem hülyeség a rezgés, mert én bőrtokban hordom a telefonom az oldalamon, és bizony nem mindig veszem észre, ha rezeg.. de régebben, kisebb telefonom sem mindig éreztem meg a zsebemben, plána koncerten, ugrabugra közben.. a karóra meg relative szorosan szokott az ember csuklóján lenni, jobban észreveszed, ha rezeg..

    de akár arra se lenne rossz, ha le tudná kérdezni, hogy hozzád képest milyen irányban helyezkedik el a telefonod (persze ez még nyílt téren működik, de olvastam, hogy készülnek már épületen belüli GPS követésen is), egyrészt meg tudod keresni, hogy hova tetted le (pláne ha megjegyzi az utolsó pozícióját a telefonnak, így a lemerült telefon is megtalálható könnyedén), másrészt ha ellopják, akkor egyből tudnád követni...

    továbbá számomra télen lenne hasznos, mert ha sms-em jön vagy hívnak, nem kellene kibányázni kabát, pulcsi alól a telefont a tokból, hanem megnézem karórán az sms-t, vagy megtekintem, hogy ki hív, és ha érdemes felvenni, akkor lehet keresgélni a telefont..

    viszont alapkövetelménynek tartanám egy ilyen smartwatchnál, hogy elég jól bírja az ütéseket, vízálló legyen, -10 fokban is még működjön rendesen és ne legyen 150k az ára, mert azért egy komoly smartphone-nal nem ér fel...