• Zulu12
    #30
    "Akkor mi működik másképp kvantumszinten mint ahogy mi vagy én vagy te elvárnád?"

    "Pont a kétréses-kísérlet mutatja meg, hogy a dolgok úgy működnek ahogy te várod"
    Hát pedig nem úgy működnek a dolgok ahogyan elvárná az ember.

    Most kérdeztem meg a húgomat meg az anyámat vacsi közben, hogy szerintük a józan paraszti eszükkel:
    1: Mi történik a kétréses kísérletnél, ha felkapcsolom a lámpát vagy nem?
    2: Mi történik, ha van 2 óra ami tökéletesen szinkronban van egymással és az egyiket felviszem egy GPS műholdra a másikat meg itt hagyom a földön és amikor ránézek az egyikre és az 19:00-át mutat pontosan, akkor menyit mutat a másik óra?
    3: Mi történik, ha a tányéromban lévő krumplit felveszem, majd elengedem?

    Az elsőre azt mondták, hogy nem tudják vagy talán semmi különbség sincs köztük. A 2.-ra azt, hogy pontosan ugyan annyit, mint a másik óra. A 3.-ra pedig, hogy leesik a krumpli.

    Az első az nem igaz mivel józan paraszti ésszel ki az aki arra gondolna, hogy kvázirészecskékről van szó, hogy létezhet valami olyan ami egyszerre hullám és részecske is.
    A 2. se igaz mivel józan paraszti ésszel azt várnánk, hogy mindenhol egyformán telik az idő, de ez sem igaz az idődilatáció miatt.
    Csak a 3. az ami eltaláltak.

    Én így értettem, hogy másképpen viselkednek a dolgok, mint ahogyan azt elvárná az ember. Főleg kvantum szinten…