• Zulu12
    #22
    "Egyébként meg az élet sajnos nagyon rövid ahhoz, hogy ilyen haszontalan dolgokra időt pazaroljak."

    Szerintem jobb, ha itt be is fejezzük az eszmecserénket, mert így nem fogunk sehova se jutni. Ahogyan észrevettem te inkább kézzel fogható dolgokban hiszel. Tehát, ha megfogsz egy fúrógépet és fúrsz vele egy lyukat, akkor megfogtad a fúrógépet és fúrtál vele egy lyukat. Nem kezdesz el gondolkodni a mögöttes fizikán pl. hogy mi is az az elektron meg hogyan kapcsolódnak az atomok stb egyszerűen csak elvégzed a dolgod és ennyi. (bár így azt se értem, hogy akkor miért akarsz velem ilyen dolgokról vitatkozni)

    Nincs ezzel semmi gond, viszont azt hozzátenném, hogy csak, mert valamit nem értünk az nem feltétlenül baromság. Hidd el, ha ne lenne az a sok „baromkodó” ember a világunk se úgy nézne ki, mint ahogyan most.

    dyra:
    "Semmiféle bizonyítékuk nincs jelen pillanat."
    Ha elvégzem, mondjuk a Kétréses-kísérletet és észreveszem, hogy a dolgok nem úgy működnek, mint ahogyan azt az ember józan paraszti ésszel és szemmel gondolná, akkor az neked nem elég bizonyíték arra, hogy a dolgok talán nem is olyan egyszerűek mint amilyennek látszanak?