• ati271
    #7
    Szerintem a "csúcskompaktoknak" mindig is lesz jövöje. Az én esetem: vilàg életemben dslr-t szerettem volna. Aztàn jöttek a milcek, és làttam, hogy a környezetemben veszik az alap dslr cuccokat, majd ahogy elmulik az ujdonsàg varàzsa, a cucc porosodik a sarolnan. Mivel túl nagy, körülményes cipelni... Vettem egy régebbi e-pl1-et ami méretileg nem tul nagy de megmarad a dslr-es szabadsàg a cserélhetö obinak köszönhetöen. (Vettem a kitobi mellé egy régi japàn fényerös obit, hàt szuper) Ennek ellenére azon gondolkodom, hogy a következö gépem egy ilyen "csucskompakt" lesz, mertég a milc is problémàs cipelés szempontjàból. (Sony rx100, oly xz1-2, pana) Persze értem én mi a gond, multkor jön egy ismerös hogy gépet venne, dslrt. Tudtam, hogy nincsenek meg a fotós alapok, ezért próbàltam "terelni" a csúcskompaktok, de ha nem, egy milc felé.. Nem sikerült.. Aztàn megvettek egy 600d-t, és jöttek a kérdések: miért nem sikerülnek a képek... A telefonokról, véleményem szerint csak egy esetben érik el az egyszerü kompaktok minöségét: ha tökéletesek a fények. De szinte a leggagyibb kompaktban is jobb érzékelö van mint teloban (és jóval nagyobb) ( kivéve talàn a Rollei és tàrsai "ultragagyi" kategóriàt..)