• bunny
    #4
    Minőségi kompaktnak kevés előnye van, ezek közül az egyik a súly amin pl. nálunk búvárfotósoknál számít, ugyanis a repülőn egyre nagyobb gond a súly.
    Másik előnye, ha az ember olcsón akar jó képet készíteni, mert lássuk be egy dslr-nél nem a váz a húzós hanem az optika, és ez igaz a 4/3-ra is.
    Szóval egy jó kompakt ami indul mondjuk 24mm-től és van rendes zoomátfogása meg némi fényereje mondjuk 2.8 már bőven kiszolgálja a fotózni vágyók 90%-át. Csak ahogy a cikk is mondja nehéz elmondani a pógártársnak, miért 150.000ft a kompakt amikor ennyiért már dslr-t kap kitobival. Nagyon csendben hozzáteszem, hogy bár a kitobik ócskák azért ár/teljesítményben igen meggőző tud lenni, és ahogy Nonix is írja van full automata mód a dslr-en is.
    Szóval én megértem a gyártókat, és azt hiszem bár az emberek nagyrészének elég lenne egy profi kompakt is, nehéz elhinni, hogy valós piaci igény van rá.
    Szerintem a jövő a telefonos fényképező és a dslr, a köztes kompakt kategória szinte teljesen le fog épülni.