• Macropus Rufus
    #18
    én megleptem magamat karira egy nanokopterrel, ami nem sokkal nagyobb mint ez kb.20g A feltőltési ideje 30-40perc. Max repülési idő eco módban kb. 10 perc, normálban ennek a fele, 5 perc. Kamera nincs rajta. Az egész cucc alkalmatlan a kűltéri használatra mert a legkisebb szél is elfújja a fenébe (kontrétan ha ráfújsz már elmozdúl a pozitciójáról), hiába van benne giroszkóp, gyenge ahhoz, hogy korrigáljon. Az irányítása inra, ezárt max. 10m, de az pár száz ezres ráidós kütyük is max. 200-300m-ig mennek. Közel 1km-es távolságot már nagyon komoly és drága cucc fogja hozni. Tehát összességében egyáltalán nem drága ez a 42millió/gép. Gondolj bele: csak az aksi milyen cucc lehet, ha képes ellátni a gépet 30 percig úgy, hogy közben folyamatos rádiókapcsoldaban van 800m-re lévő vezérlővel amihez élő képet kézvetít, amihez szintén enegria kell. Szerintem ha a sok biz-baszt leszedjük róla akkor maga a helikopter simán egy órát is repűlne. Na ilyet most nem kapsz a piacon. Semmilyen formában. Ez már a benzimotoros kategória.