• Tetsuo
    #66
    Hm erdekes amit irsz, de mintha masrol beszelnel.

    A vilag problemait jelenleg senki nem tudja megoldani, bar ezt sokan hangoztatjak ill. azt, hogy nincsenek is iagazan nagy problemak.
    A kornyezetvedok tobbsege tisztaban van azzal, legalabbis a kornyezetemben, hogy a vilagot nem valtoztathatjak meg es tobbseguk nem is akarja.
    Pl. en elvekben talan kornyezetvedo vagyok, nem tudom, de nem ezt tanultam, viszont majd szeretnem, ha lesz ra lehetosegem... eddigi olvasmanyaim alapjan ugy velem, a vilag nagyon rossz allapotban van es tovabb romlik. Tisztaban vagyok azzal, hogy 7 milliard embert nem tud ember modra eltartani a fold es nem lehet mindenkinek bio gazdalkodasbol elelmiszert juttani es NEM IS ez a celom, mint ahogy a legtobb kornyezetvedo sem a 7 milliard embert akarja megmenteni, hiszen az lehetetlen, hanem az arra erdemes, gondolkodo embereket ill. a kornyezetet.
    Egy okologus kicsit jobban tisztaban van a Fold bolygo eltartokepseegevel, mint mi itt... gondolhatod.
    A kornyezetvedelem egyik elso lepese az kell, hogy legyen, hogy a nepesseget drasztikusan csokkentjuk. Ha ez nem tortenik meg, feleszunk mindent a bolygon, mint a kinaiak az orszagukban ill. mint a saskahadak egy vetesen, vegul egymast esszuk, mint a patkanyok egy osszezart helyen kaja nelkul, minden emberi mivoltunkat levetkozve. Ez a realis jovo. Ezen kell valtoztani, viszont ez mar nem "szakterulete" az okologianak, megaztan a hatterben ugyis joval nagyobb lobbik befolyasoljak a folyamatokat, szoval a legtobb zold emberke tudataban van, hogy nem tudja megvaltani a vilagot, inkabb megteszi kicsiben azt, amit elvei diktalnak es kis csaladja egeszsegere es kornyezetere figyel.

    A kollegaim rohognek, hogy parom kenyeret sut otthon, sajtot keszitunk meg gyakran organic kajat eszek, ami dragabb. En nem magyarazkodom nekik, nem is ertenek meg es reszben orulok is, hogy az organic kajakra nem olyan nagy a kereslet, mert igy talan tenyleg kicsivel jobb minosegu, mint az a sok muanyag szar, amit pl. kollegaim esznek.
    A kornyezetet "megvedeni" nem tudom, de csaladomat szeretnem egeszseges/termeszetes kornyezetben felnevelni, szertnem, hogy a falum ilyen legyen, az emberek ilyen szellemiseguek legyenek, majd a megye, majd az orszag, majd Europa, majd az egesz vilag.. fontossagi sorrendben, de nem tudom, hogy mit kellene tenni es en nem tudok sok embert megvaltoztatni, ezert mint sok baratom, csak az arra erdemes emberek fele vagyok nyitott es tamogato, a tobbieket leszarom.