• Tetsuo
    #53
    Pont az a baj, hogy eleg okosak vagyunk ahhoz hogy pusztitsunk, de ahhoz mar nem, hogy harmoniaban eljunk kornyezetunkkel.
    Mas szempontbol pedig megszereztuk a tudast, amivel jot es rosszat is csinalhatunk, a tobbseg a rosszat valasztotta. A kapitalzmus ezt hozza ki az emberbol. A kapzsisagra, egora, elvezetek azonnali kielegitesenek hajszolasara epulo tarsadalom nomeg a kamatra, a novekedesre epulo gazdasag es a penz fetise meghatarozza a felfogast. Sokakat pedig a primitiv munkajukert es vasarloerejukert nihilizmussal, virtualis vilaggal, drogokkal altatnak azok, akik kiemelkednek.
    De vegso soron a tobbsegnek egy az ertekrendje, ami onmagat modositja is. Zullik.
    A "fejlodes" vagy inkabb tarsadalmi valtozas, gyakran negativ iranyu, inkabb visszafejlodes. Persze nem technikaialag...

    Konkretan pedig ha a kornyezetkarositast nezzuk, belathato, hogy van egy olyan pont, ahonnan - adott technikai fejlettsegi szinten - nincs vissza.
    A termeszet (akar mas formaban) visszaszerzi a teruleteit, ujra kialakitva dinamikus allandosagat, de emberi jelenlet nelkul.
    Ezt a pontot meghatarozni nem egyszeru, de sok szakember szerint kozel vagyunk hozza.
    A baj az, hogy az atlagembert egyaltalan nem erdekli semilyen hosszutavu hatas vagy elnyulo folyamat, ami az unokai eletet hatarozhatja meg, a fentebb emlitett okok miatt.