A diploma átvételének követelménye az ilyen-olyan nyelvvizsgák megléte...segítsünk egymásnak infóval és tananyaggal
  • ratgab
    #17
    Nekem két nyelvvizsga kellett és mindkettő szakmai (ez kikerülhetetlen, ha ilyet kér az egyetem/főiskola ezt nem lehet kivédeni vagy kiváltani simával). Az elsővel nem is volt gond, de a másodikkal megszenvedtem.

    2 évem ment rá (munka mellett jártam tanárhoz, mert jobb ha rugdossa valaki az embert, hogy csinálja) és nem kevés pénz a fizetésemből, de végül sikerült (szóbelin először elkaszáltak, másodszorra meglett, írásbeli elsőre).

    Nagyon ajánlom a magánoktatást. Igaz, hogy sok pénz, de biztosabb eredményt hoz, mint otthon szenvedni. Szakmai részhez már nem kell tanári segítség azt csak be kell seggelni. Továbbá rengeteget írni, olvasni, hallgatózni idegen nyelven (lehetőleg adott nyelvből filmmel is próbálkozzatok még ha egy kukkot se értetek belőle elsőre). Ez mind összeadódik a vizsgára, így megéri velük bajlódni.

    És az a diploma csak akkor ér valamit ha a kezedben van. Előbb utóbb meg kell térülnie a befektetésednek (idő és pénz).