• Peetkiller
    #29
    Jaja... Én sem találtam fekete lyukat a spájzban, pedig kétszer is ellenőriztem!!! Nem értek egyet mindenben vackortörppel, én csak annyit mondok, a pí sokkal fontosabb, mint ahogy azt feltételeztük. És igen, kedves fszrtkvltzttni, Valóban lehet, és kell is számolni a téridőtorzulással, csak nem mindenki teszi meg... De a gps iparág az első műhold fellövése óta ismeri. De sajnos a tavalyi nobel díjat is olyan kapta, aki nem is érdemli meg, mert az univerzum nem tágul egyre gyorsulva, mint azt egyesek bizonyítani vélik, hanem kihagyták a számításaikból a térgörbület hatását... Ha azt vesszük, hogy a fény egy hajlított térben halad, és az euklideszi geometriát lecseréljük a gravitációs terek által torzított valódi térre, nem kell sokat gondolkodni azon, hogy ráébredjünk, az ősrobbanás nem is volt olyan messze helyileg, mint ahogy azt feltételezzük jelenleg. Ha pedig ez megvan, és valójában a központ nem 14.2 hanem csak 11,8 mrd fényévre van, egyből látszik, hogy az univerzum egyenletes sebességgel tágul. A baj a viszonypontokkal van, mert mi mindent a fényhez és a fénysebességhez viszonyítunk, ami ugye nem korrekt, ha a fényre csak a téridő euklideszi tértől való eltérésének mérésére használható indikátorként tekinthetünk. Magyarul a fény nem más, mint egy olyan dolog, ami a térgörbületet láthatóvá teszi. ÉS MINDENKI EZT HASZNÁLJA KIINDULÁSI PONTNAK!!!