• Vol Jin
    #34
    "Ezt nem értem! Hogy tud a Nokia egyáltalán ennyi piaci részesedést elérni elérni? A régi telefonjaikat nem nagyon veszik, az újakat pedig MÉG MINDIG nem kapni. Akkor?"

    Kurva sokan vannak, akik csak telefont vesznek és nem telefonba épített PDA-t. Mert ma az okostelefon ezt jelenti, Úgy 7 éve még nem ezt jelentette. Van a telefon, aminek van menüje és telefonálsz vele, meg van az okostelefon, aminek olyan operációsrendszere van, amire utólag lehet programokat telepíteni. Na ez az ericcsonnál és a nokiánál a symbian volt, a többi gyártónál meg gyakorlatilag semmi. Persze voltak PDA-k, amikben volt GSM modul, és ezt a vonalat koppintotta le az apple. Majd rákattant a többi gyártó is, és ez lett a mai okostelefon. ANdroid vagy iOS tapiképernyővel. Aki meg nem ilyet vesz, hanem klasszikus telefont, azoknál majdnem mindenki nokiát választ. Na ók erre a tapiképernyős PDA-s újszerű okostelefonvonalra későn mozdultak. Mert megnyugtatta őket, hogy nagyon jól fogynak a hagyományos telefonjaik. Én 2005 végén szereztem be egy nokia 6260 okostelefont, ami akkor 130 ezer forint volt, de amikor bejött akkor 200 rugó körül adták. Nem is volt szolgáltatói kínálatban. Mediamarktban meg ilyen helyeken adták függetlenül. Ma azt mondanád rá, hogy nem is okostelefon, mert nem érintőképernyős. Aztán lett egy SE P1 qwerty-s érintőképernyős.
    Mára az okostelefon az lett, hogy iOS vagy android és tapis. De sokan vannak, akik "hagyományos" telefont akarnak.