• Komolytalan
    #15
    Ez azért nagyon nem így működik. Az országok versenye az olyan, mintha leállítanád a 100 méterre Usain Bolt mellé a 6 éves kisgyereket, meg a járókeretes nénikét. Van amelyik ország szerencsés volt - ő nyilván alacsonyabb adókulcsot engedhet meg magának. Van amelyik kevésbé - mondjuk háború folyt a területén, vagy éppen kommenizmus, esetleg nincs annyi természeti erőforrása - az nyilván több és más típusú adót kell hogy beszedjen. De ettől még rohadtul alapszabály az adózásban az, hogy ahol a pénzt termeljük, ott kell adózni. Ez igaz településre (helyi adó), de országra is. És aki ezt megszegi, az adót csal. Én kissé szkeptikus vagyok abban, hogy ez legális lenne, mivel ha tőlem megkérdezi a NAV, hogy mégis mi a f.szom az a 3 számítógép számla, mikor csak 2-en dolgozunk 1 cégben, és magyarázkodnom kell sokat, hogy ebből 1 szerverként van használva, akkor tán a kuglit meg az almát is meg lehetne kérdezni, hogy mégis hogy van az, hogy a saját maga által alapított, 100%-ban tulajdonolt leánycégének fizet jogdíjként, milliárdokat. Szóval én ezt abszolúte nem nevezném sem élet, sem jogszerűnek. Persze Offshore Péter és társai (Deloitte) meg a hasonló "adóoptimalizáló" bűnszervezetek komoly mennyiséget rendeltek Nokia telefonokból, hogy legyen sok-sok dobozuk. Tán az se véletlen, hogy ez a top-adócsaló-szakértő anno a magyar vámosok parancsnoka is volt - gondolom ez idő alatt elintézte, hogy olyanok maradjanak ott, akik nem nyomoznak a mocsokságai nyomán. Talán érdemes volna szétnézni, hogy a többi EU-s országban nincs-e ilyen trend, hogy az lesz a pénzügyminiszter, aki előtte meg utána az erő sötét oldalán volt/lesz érdekelt.