• vumbi
    #37
    Most szerintem kette kell valasztani amit egykent targyaltunk.

    Amikor a "tudast" alkalmazod, pl. mernoki munka, akkor nyilvan nem talalgathatsz tulzott mertekeben. Pont

    Amikor kutatsz, akkor az ismeretlenre keresel magyarazatot. Ha tudnad a biztos modjat a megoldasnak akkor nem lenne ertelme a kutatasodnak. Viszont: az ismeretlenre ismert techikak, ismert korulmenyek kozotti felhasznalasaval igyekszel valaszt adni. Es ez a valasz alt egyegyszer igen-nem.

    Igy mukodik (legalabbis molbiban)
    1. Hiptezis: ez meg ez a molekula szerintem kolcsonhat egymassal
    2. Kiserlet: reprodukalom a fiziologiai korulmenyeket egy egyszerusitett rendszerben, poztiv es negativ kontrollokkal bizonyosodok meg modell josagarol.
    3. kiolvasom a valaszt: lattam a kolcsonhatast, vagy sem. .Pont

    A magia amit irtal ott jon ahogyan a reprodukalod a fiziologia korulmenyeket. Ott kezd el vert izzadni es p*salni az ember.

    Az, hogy mindnenkinek mas es mas elmelete van, termeszetes es szukseges. A bioogiaban a valtozatossag egeszeseges populaciot sejtet, mert sok kulonbozo behatas eseten is valszeg lesz eleg egyede ami megfeleloen tud alkalmazkodni. Kutatasban ugyanez van. Sok ember sokfele otlete dob be, velhetoen lesz egy jo. A PI feladata tapasztalat alapjan szukiteni a kort.