• HisF8
    #11
    Nem zöldség, csak a cikk (az ábrával együtt) több, mint félrevezető. Ez egy nagyon komoly kutató, aki mögött számos eredmény van, de ez a cikk akkor sem szól semmiről (mondjuk nem is ő írta). Az, hogy egy bakteriofággal közel tetszőleges dns szakaszt lehet bevinni a megfelelő hordozóba - adott, erre előkészített baktériumtenyészetbe - az olyan trivialitás, aminek nincs hírértéke, ugyanakkor a cikk nem ír arról semmit, hogy ehhez a rutineljáráshoz képest mit változtatott meg. Úgy tekint rá, mint információátadásra, ami igaz is, de ez csak egy szemléletbeli kérdés. Vagy az, hogy egy hormonmolekula egyben az információt hordozó test, és maga az információ is egyben, míg itt van egy virion kapszula (test), ami hordozza magában a dns-t (mint információt), inkább csak filozófia. Nem mellesleg a dns is egy molekula, azaz "test" is, szóval szerintem kicsit erőltetett ez a megkülönböztetése, legfeljebb annyit lehet mondani, hogy itt van egy extra hordozó, de ebben megint nem értem mi az újdonság, vagy a hír. Még csak azt sem lehet mondani, hogy amíg a jelátviteli molekuláknak szükségük van a megfelelő belépési kapukra, addig az M13 fágnak nincs szüksége semmi ilyesmire, mert neki meg kell a meglévő pilus.

    Az, hogy a fágok 7 centis utaztatása milyen technikai kihívás, nem tudom; lehet, hogy már ez magában megér egy cikket, de ez a cikk még csak erről sem szólt, csak megemlítette. Összességében azt mondanám, hogy ez egy komoly eredményeket elérő (ezt is ők csinálták) kutatócsoportról készült komolytalan cikk.