• messen
    #65
    Nézd, én tisztellek, mint vitapartnert, ha megengeded, nézem egy percig a usernevedet, de úgy érzem, kicsit ingerült lettél a vita hevében, és eléggé félreérted, hogy mit írok. Ez lehet az én hibám is persze. A médiafigylmet pl. csak a zárójeles szó, a pénz miatt írtam oda, mert minden, értsd jól, minden kutatás pénzbe kerül. Ahol pénz van, az halad, mert a jelen kutatások bizonyításához olyan műszerek kellenek, amik egyediek, ergo drágák. A képlet pedig az általad biztos igen jól ismert fizikai alaptörvények képletei, különösen az egyik, miszerint (pongyolán megfogalmazva) ha egy mozgó testet semmilyen energiahatás nem ér (impulzus), a mozgása egyenletes lesz, de semmiképpen sem gyorsulhat. Honnan venne hozzá energiát? Ennek ellenére az univerzum gyorsulva tágul. Mi van akkor, ha a mérésünk nem volt megfelelő, és csak úgy látszik, hogy gyorsul a tágulás? Mi van akkor, ha a fénynek van egy ismeretlen tulajdonsága, ami csak ilyen irdatlan nagy távolságoknál jön elő? Pl. kísérletileg már sikerült lassítani a fény sebességét, ami a mérések egyik alapja. Ha nincs így, örömmel fogadom a sötét anyag/energia elméletet, de ezt még nem tudják kimondani. Nah, nem fogom megmagyarázni minden mondatomat, hiszen ott van, olvasható, értelmezhető.