• Komolytalan
    #43
    Abban teljesen igazad van, hogy JS-ben nem csináltam nagy projectet (valójában kicsit sem), mivel kézbe kaptam a diplomám (14 éve) csak OOP eszközökkel fejlesztek. Mindezt úgy, hogy főiskolán akkoriban még nem is tanítottak OOP-t, csak procedurális nyelveket (meg nem Neumanni számítógéppel is foglalkoztam akkoriban, annak a nyelve se ez, se az). Szóval mielőtt dolgozni kezdtem volna 8 évig foglalkoztam procedurális nyelvek programozásával (közép+fősuli). Éppen ezért tisztában vagyok azoknak a nyűgjeivel, és a lehetőségeivel. Nem a levegőbe beszélek, amikor azt mondom, hogy nagy projectre OOP nyelv való (vagy mocskos sok pénz+idő, ha procedurálist választunk). Egyébként nagyobb projectek esetén a procedurális nyelveknél is próbálnak OOP felé konvergálni - dinamikus függvényhívás, és társai mind-mind OOP pótlékok. Szóval nem arról van szó, hogy csak OOP-t ismerek - ha valaki megfizetné, tudnék programozni akár Assemblyben is, hisz éveken át az volt a hobbym. Csak ma már erre nem nagyon van kereslet.

    Mivel JS-t nem ismerem eléggé, ezért kértem, hogy mutassatok JS-ben példát az öröklődésre, illetve a metódusok/propertyk nyilvánosságára/zártságára, és az absztrakcióra. Mivel OOPhez ezek kellenek. Semmi ilyesmit nem láttam. Evvan.