• NEXUS6
    #4
    Hmmm.
    Amcsi?
    Biztosítókhoz kapcsolódó társaság?
    Főleg külföldi kocsikat tesztelnek?
    Mit akarnak ebből kihozni?
    Némileg jogosnak érzem a Merci féle lexarom választ, még akkor is ha nekik is van még mit ebben a műfajban a hírnéven fényesíteni.

    Először is nem lehet 100%-os biztonságú kocsit készíteni. Aztán ez a teszt nem reálisabb, mint bármi másik teszt, ugyan is mondhatni nincs két egyforma ütközés. A biztosítóknak tartok tőle, hogy a legtőbb esetet az oldalról, hátulról jövő koccanások jelentik, persze az ilyen fajta dúrvábbaknál komolyabb sérülés, halál is előfordul, ezért nagyobb összegű a kifizetés, ezért lehet fontos ez számukra.

    Azonban ott a gond, hogy habár 1 szinten jogos a felvetés, még ha megkérdőjelezhető is az hogy egyértelműen itt most emberbaráti és nem üzleti oldalról indul valahonnan, vagy irányul valakik ellen a kérdés, azonban a mai autóépítési technikával nem, vagy csak nagyon nehezen lehet ezt a fajta ütközést (is) kezelni. Meg még sok másfajta ütközést, pl övvonal feletti behatolás, borulás, oldalról nagysebességű, hátulrúól nagysebességű (ráfutás belerohanás, autópályán gyakori, ráadásul ott a tank ugye!) stb, stb stb.

    Kicsit olyan érzés, mintha a takarítószer gyárak nagy csinnadrattával beharangoznák, hogy legújabb kutatásaik szerint, és ezt kísérletekkel is igazolni tudják a vajaskenyér az esetek legalább 50%-ában a vajas felével leesve isszonnyatos koszolást végez és erről a koszolásról egyértelműen a tejtermék gyárak tehetnek!
    Szal, mivan?