Europa Universalis IV
  • pocoksari
    #9533
    Kicsit talán túltoltam a hisztit, főleg azért, mert csak az írás közben tudtam meg, hogy van 0,8-as limit a territory/state máluszon. Ugyanakkor pár adat: 189 a bevétel, 292 a kiadás (tehát -100 a havi eredményem és ebből 86 a korrupció elleni küzdelem), így nő (!) a korrupció évi 0,17-el. Így remélem látható mi a problémám, van 4k pénzem, tehát 4 éven belül nullázódik a kincstár, de az elején én is tele voltam pénzzel. A pénzszerzési módszerek pofásak, csak itt mások az arányok, és úgy hízok mint a kisgömböc (mondjuk sztem lassabban mint szoktam, ráadásul most normálon is vagyok, tehát valami változott, vagy csak én játszottam régen)...sokra nem megyek +5 state bizbasszal, mert 5 nagyon max. 10 év alatt felzabálom, tehát nekem a +0,8 korrupcióhoz kell igazodnom. A legalism csökkentéssel a -2 korrupció jó, csak nem tudtam, hogy 5 évente lehet ellőni, kitaláltam, hogy agybafőbe támadom a keresztényeket és simán nullázom a korrupciót, csak kiíírta, hogy légyszi várjál 5 évet te kis édes. Ekkor kezdődött a hisztim.

    Az espipionage és a defensive amúgy nem vág a profilba, nem hinném, hogy választanám valaha is őket...bár, az előbbiek fényében ez megfontolandó, csak ugye a +2 két ideagroup nem azonnal jön össze :)