• kvp
    #147
    "Mostmar reszese vagy nemcsak az USA DOD szamara keszulo IR/Visual raketairanyito rendszerek fejlesztesenek,"

    Voltam. Es akkor meg csak alapkutatas volt, nem katonai szandekkal, tehat nem tudta senki mi lesz belole. Es eleg kis resz volt, csak egy par algoritmus egy meglevo rendszerhez.

    "de mar foldi telepitesu stealth aircraft felderito es azonosito rendszereket is fejletesz..."

    Ezt soha nem allitottam. Csak kiprobaltuk, hogy a repulok eseteben jo-e. Az eredeti feladat egy tomegben meghallani az adott celszemely beszelgeteset. Az, hogy varosi zajbol kepes kiszurni egy repulo hajtomuvet mar csak bonusz. Sot sajnos jobban mukodik, mert repulogepek eseten lehet band pass filter-eket hasznalni, mig tomegben a tobbi zajforras (az emberek) is kozel azonos frekvencian beszelnek, tehat ott joval nagyobb kornyezeti zaj marad a szurt jelben, mivel csak a forrasok terbeli helyen alapjan lehet szurni, amit a jel komponensek eltero kesese alapjan lehet meghatarozni. Mondjuk a repulok eseteben konkret hasznositasi otlet nem merult fel. Az eredeti rendszer meg egyertelmu, hogy mire jo.

    "Komolyan, miutan EN megemlitem az NDA-t, rogton radobbensz, hogy neked sem szabad beszelni errol, mert olyan dolgot mondhatnal (TE!!!) ami esetleg innen az Oroszok"

    Elotte sem mondtam semmi olyat ami konkret muszaki informaciokat tartalmaz, csak ezt nem irtam le konkretan, hanem csak elmondtam a mukodest. Mint irtam nem az volt a celom, hogy barkinek is pontos adatokat adjak, hanem az, hogy megemlitsem, hogy letezik ilyen technologia. Egyebkent nem irtam ala NDA-t, mert akkor meg nem volt titkos a dolog, meg IEEE-s publikaciok is szulettek belole, azokat akar meg is lehet keresni.

    "Semmit sem tudtal tenyekkel alatamasztani, ossze vissza beszeltel hulyesegeket, ellenben sikeresen bizonyitottad, hogy fingod sincs az egesz temakorrol."

    Ha legalabb a felet ertened amit leirtam, akkor rajonnel, hogy ertek. A gond az, hogy a muszaki reszeken mindig atsiklasz azzal, hogy ha nincs ra link, akkor nem er semmit. Nem a linkek szama hatarozza meg egy szoveg valosagtartalmat, csak minden mas elemzeshez eloszor meg kell erteni. Mivel egy relative rovid es joreszt magyar nyelvu muszaki szovegrol van szo, ezert szerintem egy atlag mernok szamara siman megertheto. Onnantol meg egyertelmu, hogy hol lehet utanna nezni a reszleteknek.