• Balumann
    #447
    "Mert nagyon könnyen befolyásolható vagy. Most megkíméllek téged két német képzelt beszélgetéséről a világháborúk közti időkből. Amúgy sincsenek költői artériáim."

    Pedig örülnék, ha ezt kifejtenéd, mert szerintem ez hülyeség, sőt, szerintem pont az ellenkezője az igaz.

    "Inkább segítenél nekem. Azt az állítást, hogy minden holló fekete, bizonyítják a fekete hollók, minden egyes fekete hollót látva ez az állítás egyre valószínűbbé válik. Ám ezzel az állítással azt hiszem egyenértékű az, hogy minden nem fekete tárgy nem holló. ( ugye H e F és nF e nH ekvivalencsek ) Ezt az állítást, ami teljesen ekviv az előzővel, viszont bizonyítják a kék labdák és rózsaszín egyszarvúak. Ez nem hülyeség?"

    Ha minden holló fekete, akkor nyilván az az állítás is igaz, hogy ami nem fekete, az nem holló. De ezt nem bizonyítod azzal, hogy megvizsgálod az összes létező labdát meg egyszarvút, ha bizonyítani akarod, azt kell bizonyítanod, hogy NEM létezik olyan nem fekete tárgy, ami holló. Így viszont már nyilván hülyeség lenne ezt nekiállni bizonyítani.