• drfog
    #117
    Segítsen már valaki néhány számomra teljesen érthetetlen dolog megmagyarázásában:
    (vannak közöttük már olyanok, amiket mások is felvetettek)

    1., Ha a nyitó jelenet a teremtésről, szól, akkor
    1., A - ha csak egy DNS/RNS katalizátort akarok beoldani egy bolygón, akkor
    ahoz miért kell kinyírni magamat (magyarul egy lombikbébi programhoz sem siucid hajlamú apukát anyukát keresnek)
    1., B - attól hogy beleszórok egy óriási vízesésbe egy halom DNS/RNS katalizátort, attól nem lesz semmi, csak legfeljebb víz meg üledék, vagy ha valahogyan - esélye 10^-265 - elindul az egysejtű élet, akkor úgy jó 3.x milliárd év múlva lesz ember (ha lesz) - addig mit csinál a "Teremtő"? várakozik türelmesen?.

    2., Ha van nekem mindenféle lézerdetektoros szuperhightech felderítő cuccom, meg eszméletlen intelligens humanoid robotom, akkor minek küldök be elsőre embereket egy teljesen vadidegen, veszélyeket is hordozó helyre? Miért nem robotokkal térképeztetek fel mindent, ők vesznek mintát, elemznek, kurva szigorú karantént tartok, stb?

    3., Ha ott vagyok egy vadidegen helyen az univerzum túloldalán, tele olyan holografikus súgással, hogy ITT valami nagyon beszarató cucc van, és Én magam is beszartam már korábban és azt mondtam, hogy "na jó én húzok innen kifelé", akkor
    utána nehogy már elkezdjem a nyilvánvalóan gyanús kígyó-polip-pénisz forma valaminek azt mondogatni, hogy "kutyuli mutyuli gyere ide megsimogatlak!"

    4., semmit mondó, valódi szerep nélküli szereplők: Wayland lánya - Charlize Therone - pl. azok kívül, hogy valamiért rohadtul gyűlüli az apját, meg nagyon szereti a csoki "banánt" - vagy minden "banánt", csak vastag legyen ? - nem tudtunk meg róla semmit

    5., Ha egy levágott fejbe áramot vezetünk, attól
    5., A - biztos nem fog beszélni, mert ahoz tüdő is kellene meg a gégefőn szabályozottan átpréselt levegő
    5., B - miért robbanna fel?

    6., Mit mondott a Robot a hibernált, majd feléledt "Teremtő"-nek?

    7., Miért akarnak kiírtani minket a "Teremtő"-k?

    8., Ha ki akarnak írtani, akkor
    miért léptek velünk először kapcsolatba, amikor az egész földön szétszórva élt vagy néhány százezer/millió ember és miért nem irtottak ki akkor

    9., Az már a korábbi Alien filmekben is furcsa volt, hogy hogy lesz néhány óra alatt egy 4-5 kilós Alien "baby"-ből egy több száz kilós kifejlett Alien, itt most több tonnás óriás polip. Mit evett eddig - levegőt? és attól nőtt meg???